Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROČ PRÁVĚ FARAON?
Vše bylo cílené........naprosto nás okouzlil.
Jednoho krásného dne jsme si naše trojka Já, dcera Petra a můj přítel Michal zašli do Irské hospůdky na pivko Hoergaarden a výborné pečené koleno. A jak si tak hodujeme shodně vyhrkneme úžasem "ten je nádhernej" a naprosto nás okouzlil. Byl rok 2000.
V té době našemu Teddikovi bylo 8 let a tak jsem si řekla "NO JEDNOU" a čas plynul......věděla jsem, že bez psa nemůžu být. Začali jsme pročítat internet, obvolali pár chovatelských stanic. Ve všech byli velmi ochotní a vstřícní. Naivně jsem sháněla alespoň knihu v českém jazyce.
V červnu 2008 to vypadalo, že nás navždy opustí náš Teddy, přezdívkou dědoušek. Obrazek
V té době inzerovaly štěňata 2 chovatelské stanice a já se nabudila vidinou Faraona. Doma jsem nenápadně otevírala jejich stránky a doufala.....po 14 dnech to přišlo. Byla neděle 6.7.2008, nikdy na to nezapomenu můj přítel prohlásil "tak mi ukaž ňuňo, co sis našla" já s nadšením "koukej má fenku" hm, tak tam zavolám. Zavolal a dohodl, že za hodˇku jsme tam. Uvítala nás chovatelka a smečka Faraonů......jenže ta naše k nám běžela jako první....vybrala si nás a s ostatníma nám ožužlávali nos a uši. Byli nádherní..... Pod drobnohledem otázek jsem se snažila uspět a chovatelce položila otázku i já " Vy máte strach nám jí dát, že jo". V té chvíli jsem cítila, že se uvolnila a se slzami v očích začala vyprávět co má Fibi za sebou........když Fibi opouštěla vyjukaně zahradu, chovatelka již byla klidnější. N
a neutrální půdě byla Fibi seznámena s naším Teddíkem - to je kamarád Tedoušek Fibinko a snažila se dát vyjukanou fenečku do zavazadlového prostoru ( můj příští pes tam bude cestovat ). ObrazekNevyšlo to.......procedila se mezi opěrkami a stočila do velmi skladného klubíčka mezi mě a mojí dceru. Jedeme domu Fibi. Uklidnila se a usnula. Prahu poznala večerní a navíc ji vylekala právě projíždějící tramvaj, následovala večerní procházka a další seznámení se zvědavou kámoškou Kačkou a Petrem. Všichni ji obdivovali jak je nádherná a ona to věděla. Doma všecičko očichala, mazlíčkovala se a šlápla si na pískací mrkev, kterou dostala na cestu. JEJDA, my jsme lekací!!!! Po seznámení se všemi se nabaštila granulí, které nám darovala chovatelka, hupsla na sedačku v obýváku a utahaná z cesty usnula. Cesta k Fibince byla sice náhodná, impulsivní, ale nikdy jsem nepochybovala, že jsem se rozhodla špatně. Dává nám víc, mluvím o jejím temperamentu, hlasovém projevu, neuvěřitelné mimice a věrnosti. Mám přesně co jsem chtěla, změnu životního stylu...... a co vše padlo naší nepozorností, nebylo toho mnoho a podotýkám, že vždy naší chybou. Ukořistila mobil, dálkový ovladač na TV, Teddíkovo flexi vodítko a jedno svoje, dvoje kšíry.........říkáme jí straka. Je báječná, počítala jsem s větší ztrátou. Možná má na tom podíl náš Teddík, psím dorozumíváním Fibi vychoval a socializoval .................... uběhl rok a do psího nebe odešel náš milovaný PAN pes Teddy. V té době jsem již komunikovala s prestižní chovatelskou stanicí, narodila se štěňátka, ale můj favorit byl rezervován. Dočkala jsem se v prosinci 2010, vybrala si zelené štěně a koncem února 2011 vyrazila se svým přítelem do Švédska za Stokholm pro svého 9ti týdenního pupíka (více cesta do Švédska pro štěně). Po 18ti hodinách doma Invika přivítala hárající Fíbi. Jsou báječná dvojka, jedna duše jedno tělo .......... a co dál? NO přece štěňátka, jak jinak. Narození se plánuje na květen 2013.