Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pharaoh Fest Open 2008 byl náš první. Rudnou Pod Pradědem jsme pojali jako psí dovolenou. Nastal den "D" a my napakovaní opouštěli Prahu s plánkem trasy a vyrazili do neznáma.............šťastně jsme dorazily do Rudné a celkem bez obtíží našly penzion Harmonie.
Jako nováčci jsme vše okukovali, hlavně nás zajímala oplocená zahrada a byli jsme klidní. Teddy a Fibi měli lítačku. Zkušení faraoňáci Vláďa, Odon, Radka, Milena a Lenka nás přivítali s upřímnou srdečností. HURÁÁÁ jsem tu správně, radovala se. Pejsci se postupně seznamovali. Moje obava, aby Teddík nekazil Faraónům image, byla zbytečná - přijali ho. Lenka si Fibi získala šunkou Prošuto a že nešetřila.....zamilovala si jí i Ezárka, kterého si chodila pravidelně vyštěkávat, když měl absenci na zahradě. Postupně přijížděli další např. Jana s Feyou - sestřičkou Fibi.
V Praze jsem s předstihem udělala seznam míst, které musím vidět a na místě rozšířila o další. Obrazek
Podnikly jsme s holkama několik báječných výletů na Venušinu sopku, Lávové kameny, stalagmity. Neopomenuli jsme navštívit Petrovi Kameny, pohádkovou Karlovu Studánku, kde je mimochodem nejčistší vzduch v Evropě, nejen ČR. Krápníková jeskyně s 99% vlhkostí a 7st. byla pro Obrazekmé průdušky balzámem.
Těšili jsme se na první Fibinky coursing, samozřejmě zkušební. Všichni Faraóni byli natěšení, oproti naší Fibi, která klidně stála a nevěděla co jí čeká. Slečna nás seznámila s pomyslným zajícem, dvakrát popotáhli a ObrazekFibi vyrazila. Prostě instinktivně věděla, má to v krvi. Další coursing již byla natěšená, téměř neovladatelná. Chtěla běžet s každým, kdo právě odstartoval.
Očekávaná sobotní výstava pro nás byla něco nového.....neznámého. Milena nám ochotně dala vybrat výstavní vodítko, Obrazekkteré jsme nesehnali. Při shlédnutí předvádění zkušených faraoňáků nás zachvátila panika, jak se předvedeme poprvé v kruhu my. Polská rozhodčí jakoby přehlédla Fibinky laškovný výskok a dala jí ještě jednu šanci v předvedení. 
ObrazekNakonec zvítězila nad sestřičkou Feyou a odnesla si první pohár Velmi Nadějná. 
Rozlučkový raut se vydařil, čekalo na nás spousta dobrot od pečených, grilovaných mas, ovocné a zeleninové saláty, několik druhů dortů a obložených mís. Vše formou švédských stolů. Kdo tam byl ví, že to nemělo chybu. Za tuto báječnou a neopakovatelnou dovolenou vděčíme Ivaně Varousové, jinak bychom byli o tyto zážitky ochuzeni, ale hlavně o nové přátele. 

Fotogalerie: http://fibipharaoh.rajce.idnes.cz/Pharaoh_Fest_Open_2008/

 

Náhledy fotografií ze složky Pharaoh Fest Open